یکی از سؤالات متداولی که از من پرسیده می‌شود این است که: مدیسه کجاست؟
در پاسخ پرسش بالا باید عرض نمایم که محله مدیسه فعلی(روستای مدیسه سابق) از روستاهای بخش مرکزی شهرستان لنجان واقع در جنوب غرب استان اصفهان در ۶۰ کیلومتری مرکز استان در جوار رودخانه زاینده رود قرار گرفته است جمعیت روستا در حال حاضر بالغ بر 3000 نفر می باشد .
اکثر اهالی روستا در واحدهای صنعتی که در قسمت سه راهی گاز و شهرک صنعتی مدیسه واقع در قسمت جنوبی روستا در کنار سازمان صنایع دفاع اصفهان مشغول به فعالیت می باشند و تعداد اندکی از اهالی نیز در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند که از عمده ترین محصولات کشاورزی روستای مدیسه می توان به برنج ، گندم و جو اشاره کرد .
روستای مدیسه زادگاه مرجع عالیقدر جهان اسلام و تشیع حضرت آیت الله العظمی مرحوم سید ابوالحسن مدیسه ای (ره) می باشد و به واسطه نام آن مرجع عالیقدر در سطح استان و کشور شناخته شده و مطرح می باشد.

از بناهای تاریخی این روستا/محله می توان به منزل مسکونی و زادگاه آیت الله مدیسه ای (ره) ، پل تاریخی که به دستور آیت الله مدیسه ای (ره) و به دست اهالی روستای مدیسه ساخته شده است، اشاره نمود.
همچنین از دیگر بناهای ساخته شده به دستور مرحوم آیت الله سید ابوالحسن مدیسه ای می توان به مسجد قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف اشاره کرد. که در قسمت شمالی روستا و جنب رودخانه زاینده رود می باشد. از دیگر بناهای تاریخی روستا برج کبوتر واقع در قسمت شمالی و محله قدیم روستا می باشد که دارای قدمت دیرینه چند صد ساله می باشد .
روستا/محله مدیسه دارای مردمی متدین و مذهبی می باشد.


موفقیت شما آرزوی من است 💕. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید. خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست. اگر احساس می‌کنید نیاز به مشاوره دارید، هم‌اکنون تماس بگیرید.