چند مدتی است که در کنار همه کامنت‌های عمومی و خصوصی و فیدبک‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی، بعضاً کامنت‌هایی غیرمتعارف دریافت می‌کنم که حتی بوی تهدید و حاشیه‌سازی هم دارد.
از آن جایی که همیشه معتقد به نیکی، خوبی و قدرت ارتباط و گفتگو هستم و برای اولین و آخرین بار به چنین حاشیه‌هایی در این فضا می‌پردازم، خدمت این دسته از عزیزان عرض می‌کنم که بهتر نیست به جای ارسال چنین کامنت‌هایی، اولاً اصل مطلب را بگیریم و در درجه بعد انتقادی داریم، تلفن را برداریم و تماس بگیریم؟
معنی این پیام‌ها چیست؟
چرا در ایران ما تحمل رشد و موفقیت بقیه را نداریم؟
چرا تخصص و دانش واقعی را ارزشمند نمی‌دانیم؟


به عنوان نمونه در مطلبِ "آموزش فروش و بازاریابی در ایران" که بیشتر یک مطلبِ تحلیلی بوده است، مسائلی به چالش کشیده شده است و به هیچ عنوان توهین و یا محکوم کردن فرد یا مؤسسه‌ای مشخص نبوده و نیست.
حتی تصویر استفاده شده نیز تزیینی و برای رساندن پیام بوده است. در این مطلب بر آموزشِ باکیفیتِ فروش و بازاریابی تأکید شده و این موضوع یادآوری شده است که: مطلب حمله و یا محکوم کردن فرد یا افرادی نیست؛ بلکه صرفاً یک تلنگر و یا هشدار در خصوص فضای کسب و کارهای ایرانی است.

کلامی برادرانه با حاشیه‌سازان
1) یا از دوستان و آشنایان و اقوام من هستید ؛
2) یا از همکاران سابق در حوزه‌های مختلف کاری ؛
3) و یا از رقبای بنده به زعم خود.

اگر از دوستان من و آشنایان و اقوام من هستید، تقاضا دارم وقت خود را بیهوده تلف نکنید و به جای ارسال محتواهایی فاقد فایده، به فعالیت خود مشغول شوید؛
اگر از همکاران سابق هستید و دلخوری دارید و یا دنبال بهانه که ارتباطی بگیرید، راه بسته نیست! چاره یک تماس تلفنی است: 09131815482 ؛
اگر هم از نظر خود رقیب بنده هستید(که بنده تصور نمی‌کنم رقیبی داشته باشم چون کار من نه آموزش صرف است و نه مشاور بودن!)، دلخوری و یا ناراحتی دارید شفاف بفرمایید؛ چه بسا بتوانیم همکاری های خوبی هم داشته باشیم.


عزیزان من
ما در هر لباس و جایگاهی هستیم، در برابر خداوند باید پاسخگوی نیت، اعمال و کردار خود باشیم.
هیچ مطلبی در این پایگاه محکوم کردن، انتقاد و یا خدای نخواسته تمسخر فرد یا مؤسسه خاصی نبوده و نیست؛ تمامی مطالب دلسوزانه و صرفاً به جهت بهبود فرایندهای کسب و کار در کشور عزیزمان است.
البته ما مسأله‌ای به نام عدم رعایت حق کپی رایت در کشور داریم که در همین جا از شما عزیزان تقاضا دارم اگر مطلب را می خواهید در جایی درج کنید، قبلش تلفنی هماهنگ و رضایت بنده را جلب فرمایید.
با همه تفاسیر بالا اگر فرد یا مؤسسه‌ای از مطالب اینجانب در هر پستی دلخوری دارد، شفاف و واضح بیان کند تا بررسی بکنم.
متشکرم.

اما صحبتی با حاشیه سازها
برادرانه توصیه می‌کنم به جای این رویه که در نهایت دستاوردی ندارد جز پشیمانی، به تخصص و فعالیت خود بپردازید.
دو کشور و دو دشمن هر چقدر هم یکدیگر را بشناسند، ترجیح نمی‌دهند شروع کننده جنگ باشند؛ چرا که شاید اولین موشک یا خمپاره با اختیار شلیک شود، اما این که آخرین موشک و خمپاره چه زمانی شلیک شود و نتیجه خسارت‌ها چه باشد، از کنترل هر دو طرف خارج خواهد شد. امیدواریم همه ما فراموش نکنیم که فضای کسب و کار امروز در ایران، بیش از هر سمینار، تبلیغ و یا بعضاً شومن‌بازی، به متخصصین واقعی نیاز دارد.

© این پایگاه شامل حمایت از حق مؤلف و مترجم نیست و هرگونه کپی برداری بدون درج لینک منبع، پیگرد از طرف خدا دارد! و کسب هر منفعت مادی و معنوی بدون رعایت امانت‌داری، حلال نیست؛ از این که هر گونه کپی‌برداری را با درج لینک و هماهنگی و کسب اجازه تلفنی با اینجانب انجام می‌دهید، سپاسگزارم.
موفقیت شما آرزوی من است 💕. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید. خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست. اگر احساس می‌کنید نیاز به مشاوره دارید، هم‌اکنون تماس بگیرید.